Co nás letos čeká u daně z nemovitosti?

Jak je to s novou daní z nemovitostí?

Letos se změnilo několik důležitých věcí:

  1. konec daňového osvobození vlastníků novostaveb
  2. zvýšení sazeb daně u pozemků a staveb na dvojnásobek. Úplný přehled změn najdete na webu Ministerstva financí.
  3. obce mohou sazbu daně upravit pomocí násobení dvou koeficientů podle  velikosti obce a ještě zavést místní koeficient.

Nově musí platit daň z nemovitosti i vlastníci novostaveb. Ten kdo si koupil nový byt či dům, nebo je vlastními silami postavil, musí přiznat daň z nemovitosti. Je třeba vyplnit formulář, který najdete na finančním úřadě, nebo ho můžete vyplnit on-line. Formulář najdete na webu finančního úřadu. Termín pro podání daně je stanoven na 1.února 2010.

Přiznání podávají ti, kteří provedli nějakou změnu v oblasti vlastnictví nemovitosti a to, že buď koupili nebo zdědili nemovitost, nebo kolaudovali. Pokud jste prodali, měli byste to finančnímu úřadu nahlásit rovněž.

Pokud jste již tak učinili v minulosti, stačí když si počkáte na složenku, která vám přijde během jarních měsíců.

 

 

Kam dál:

Pakliže jste si nevybrali žádný dům, můžete zkusit hledat mezi byty: Prodej a pronájem bytů, lokálně zajímavé byty na prodej jsou v Plzni: Prodej bytů Plzeň a rovněž v Brně: Prodej bytů Brno..Další možností představují Reality Brno s mnoha byty, domy, pozemky, komerčními nemovitostmi k prodeji či k pronájmu..to stejné v plzeňský region:Reality Plzeň. Pokud se však rozhodnete, že  ani to není pro vás můžete si najít pozemek na Pozemky na prodej a začít jak se říká od podlahy. Prodej nemovitostí bez realitky i s realitní kanceláří z celé ČR najdete na reality.name. Pokud hledáte odpočinek a ubytování v krajině pak vám doporučujeme chaty a chalupy k pronajmutí. 


Hledám dům

Doporučujeme také navštívit web na téma: Povinné ručení

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodej-domu.net


Hledej domy v okrese: