Nové triky realitek při koupi a prodeji nemovitosti

 1. Máme tady další zájemce, hned po vás. Pokud teď nesložíte blokační zálohu, vyfoukne vám nemovitost další zájemce, hned po vás. Při koupi dnes opravdu není kam spěchat a i kdyby vám měla jedna nemovitost utéci, věřte, že brzy objevíte jinou stejně úžasnou..
 2. Čmuchací psi, kteří vám vyhledají nemovitost. Jsou i takové RK, které pod anonymním pláštíkem služeb, které si říkají podobně jako www.cmuchajicipes.cz apod. slibují vyhledání vysněné nemovitosti.. Tváří se nezávisle, straší, že vám vyfouknou nemovitost před nosem, slibují, že se o nabídce dozvíte jako první,ale po zaregistrování zjistíte, že vám chodí nabídky jen od jedné realitky. Z nějakého důvodu nemají odvahu přiznat skutečnost. Tj. že dostanete nabídky jen od jedné realitky.. Toto je velmi neseriozní způsob manipulace s důvěrou kupujících.
 3. Šetříme čas a peníze, protože pracujeme za Vás. Za prvé je to velmi odvážné tvrzení. A za druhé si zjistěte, koho že realitka zastupuje. Jestli prodávajícího nebo kupujícího. Klientem je v první řadě ten, s kým má RK podepsanou smlouvu. Pokud je to prodávající (což je většinou u nás) pak bude v obchodě zastupovat hlavně jeho zájmy. To je důležité zejm. při vyjednávání a zjišťování stavu nemovitosti a dalších a dalších drobnostech..
 4. Výhodná investice/investiční příležitost. V tomto spatřuji velkou míru manipulace. Je minimálně jedna velká RK, která do dubna tvrdila (bez jakýchkoli podložených argumentů), že ceny jsou nízko a níž už nepůjdou...a že se ekonomicky vyplatí. Pokud Vám stačí vědět, že pronájem bytu vynese ročně v Praze necelá 3% (méně než pojištěný vklad v bance bez starostí) pak velký pozor! Velmi neseriozní. Pokud tuto zaklínací formuli někde uvidíte, pak musíte vzít kalkulačku a počítat. Návod je na www.vlastnici.cz článek: Koupě nebo pronájem bytu?
 5. Slevy, záruky nejnižších cen, auta, dva roky bydlení zadarmo a další prodejní triky.. Nemovitosti nejsou prací prášky. Pokud vám to však stačí ke štěstí, tak kupte. Je to na Vás. Vy musíte vědět, jakou cenu pro vás má pocit vlastnictví a relativního klidu a bezpečí ve vlastní nemovitosti, často zatížené splátkou 12.000 Kč/měsíčně a hypotékou na 25 let.
 6. Nemovitosti nabízí „známá tvář". V marketingu platí: „pokud nemáte žádnou výhodu, kterou byste řekli" tak začněte zpívat. Dívejte se na základy a zda nemovitost vyhovuje vám, protože v té nemovitosti budete bydlet..
 7. Nepravdy,polopravdy a reklamní slogany o lokalitě. Vždy se pečlivě podívejte na územní plán, protože v dnešní době se často mění ve prospěch lidí co mávají svazky bankovek, zástupcům měst před očima.
 8. Ochráníte peníze před inflací. Toto tvrzení není pravdivé. Stačí se podívat na současný stav. Inflace 2% a pokles cen nemovitostí v řádu desítek procent. Pokud se podíváme do historie, např. USA a ropné šoky v minulém století, kdy tam byla opravdu vysoká inflace, tak ceny nemovitostí rozhodně nerostly stejným tempem. Ceny nemovitostí, závisí hlavně na vývoji ekonomiky v oblasti reálných příjmů a růstu HDP v lokalitě. Jde o lokální trh.
 9. Nový (inzerát), snížení ceny. Když si otevřete některé velké realitní servery, tak „kupodivu" zjistíte, že z 15.000 inzerátů na prodej bytu v Praze je přes tisíc nových (tj.vloženo dnes nebo včera)- server na to upozorňuje výrazným „nový" u inzerátu. Jak je to možné, řeknete si?! Jednoduše, existuje systém, díky, kterému můžete inzerci obnovovat, že vypadají inzeráty jako čerstvé, ale ve skutečnosti jsou v nabídce třeba i několik měsíců.. Dále mne hodně baví inzeráty, kde je současně „nový" a „snížení ceny" tj, že u nemovitosti byla snížena cena, hned první den co je v nabídce??! Aniž by se byl přihlásil jediný zájemce?! O serióznosti takových přístupů není co diskutovat. Nejsmutnější je, že v tom „jede s realitkama" i největší realitní server. No jo, koho chleba jíš, toho píseň zpívej.. Případné snížení ceny po 14 dnech v nabídce také vypovídá o tom, že prodávající vůbec neví za kolik nabízet.. Využijte toho a tlačte na snížení, když RK neví za kolik nabízet, nedejte se pobízet.
 10. Výstavba se omezila, bytů bude nedostatek, ceny půjdou rychle nahoru.. Je to jen strašení, nemovitostí je v Čechách na evropské poměry vcelku dost, jsme nad průměrem. Není potřeba se bát, že byty budou chybět. Je to jen strašení, ať lidé kupují.
 11. Exkluzivita. Máme nemovitost v RK exkluzivně (časté v inzerci, malý červený proužek). Většinou to tak není a opět to má kupujícího „uvázat" k dotyčné RK, aby jinam nechodil.

 

 

 

Kam dál:

Pakliže jste si nevybrali žádný dům, můžete zkusit hledat mezi byty: Prodej a pronájem bytů, lokálně zajímavé byty na prodej jsou v Plzni: Prodej bytů Plzeň a rovněž v Brně: Prodej bytů Brno..Další možností představují Reality Brno s mnoha byty, domy, pozemky, komerčními nemovitostmi k prodeji či k pronájmu..to stejné v plzeňský region:Reality Plzeň. Pokud se však rozhodnete, že  ani to není pro vás můžete si najít pozemek na Pozemky na prodej a začít jak se říká od podlahy. Prodej nemovitostí bez realitky i s realitní kanceláří z celé ČR najdete na reality.name. Pokud hledáte odpočinek a ubytování v krajině pak vám doporučujeme chaty a chalupy k pronajmutí. 


Hledám dům

Doporučujeme také navštívit web na téma: Povinné ručení

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodej-domu.net


Hledej domy v okrese: